Z zakazem i po alkoholu

71-letni mieszkaniec gminy Lubin siadł za kierownicę, choć nie powinien. Do tego spowodował kolizję. Grozi mu teraz nawet do pięciu lat więzienia.

Lubińscy policjanci otrzymali wezwanie do kolizji drogowej. Na miejscu okazało się, że kierujący volkswagenem golfem 71-letni mieszkaniec gminy Lubin zjechał na pas, którym poruszał się prawidłowo jadący 46-letni mieszkaniec Wałbrzycha, kierowca opla. 71-latek przyznał się do spowodowania kolizji i został ukarany mandatem karnym. Szybko jednak wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien kierować autem.

– Posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami wydane przez starostę lubińskiego – wyjaśnia aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Funkcjonariusze wyczuli też od mężczyzny woń alkoholu. 71-latek przyznał, że wypił dwa piwa. A właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu mieszkaniec gminy Lubin stracił wcześniej prawo jazdy.

– 71-latek za swoje przewinienie będzie odpowiadał teraz przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności – mówi oficer prasowy lubińskiej policji, apelując jednocześnie do kierowców o rozwagę na drodze. – Zbyt dużo tragedii odbywa się w ruchu drogowym przez pijanych kierowców oraz tych, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i zakazy sądowe. Tylko w miniony weekend funkcjonariusze lubińskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn, którzy zlekceważyli prawo i pomimo zakazu wsiedli do swoich pojazdów – dodaje.

Dodaj komentarz

*

code