Z narkotykami i po narkotykach

Trzyletnia odsiadka za posiadanie narkotyków i kolejne dwa lata za kierowanie pod ich wpływem – to konsekwencje, jakie może ponieść 27-latek, którego legniccy policjanci zatrzymali za kierownicą volkswagena passata.

Do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy doszło kilka minut po północy. Policjanci z legnickiej drogówki zauważyli jego samochód przy ul. Sudeckiej. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Pech 27-latka polegał na tym, że nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy. Dodatkowo uwagę funkcjonariuszy zwróciły jego powiększone źrenice.

– Mając przypuszczenie, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, policjanci przeprowadzili mu badanie narkotesterem, który wykazał obecność w organizmie środków odurzających. To jednak nie koniec jego problemów. Policjanci podczas przeszukania 27- latka oraz jego pojazdu znaleźli ukryte w różnych miejscach narkotyki w postaci metamfetaminy i marihuany. Mieszkaniec Polkowic został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

W świetle prawa za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pod ich wpływem – 2 lata pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

code