Z autobusu na pociąg – zmieni się rozkład jazdy i ruszy nowa linia

Wkrótce zmieni się rozkład jazdy autobusów Lubińskich Przewozów Pasażerskich. Zostanie dopasowany do godzin odjazdów pociągów pasażerskich ze stacji  w Lubinie. Ponadto uruchomiona zostanie zupełnie nowa linia, która kursować będzie z Lubina do Polkowic.

Od wczoraj z Lubina kursuje pociąg pasażerski do Legnicy i Wrocławia. W drugiej połowie czerwca do rozkładu jazdy kolei mają zostać dopasowane godziny kursowania miejskich autobusów.

– Wystąpiliśmy do organizatora Lubińskich Przewozów Pasażerskich, czyli Starostwa Powiatowego w Lubinie z sugestią, aby skorelować rozkład jazdy wszystkich linii, które przejeżdżają obok dworca kolejowego, do rozkładu jazdy pociągów pasażerskich – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina. – Docelowo chcielibyśmy, by również rozkład jazdy komunikacji międzymiastowej był zgrany z pociągami, jednak to plany na przyszłość, gdy powstanie w tym miejscu centrum przesiadkowe – dodaje.

Trwają prace nad modyfikacją rozkładów jazdy linii 1 i 7, by zapewnić pasażerom dojazdy w godzinach zbieżnych z kursami Kolei Dolnośląskich.

Nowy rozkład jazdy autobusów ma zostać wprowadzony 21 czerwca wraz z tzw. wakacyjnym rozkładem jazdy. Tego samego dnia uruchomiona zostanie zupełnie nowa linia – 110 – która kursować będzie między Polkowicami a Lubinem. Godziny jej kursowania również zostaną dopasowane do pociągów w kierunku Legnicy i Wrocławia.

Wkrótce mają zostać opublikowane dokładne godziny kursowania autobusów LPP.

źródło: Lubin.pl

Dodaj komentarz

*

code