Opublikowany: pt, Cze 14th, 2019

Wystraszone psy czekały na ratunek (WIDEO)

Fot. SM Legnica

Mieszkanka Tarninowa wezwała strażników miejskich do Lasku Złotoryjskiego, gdzie natknęła się na dwa psy przywiązane do drzewa. Zwierzęta trafiły do schroniska. – Trzeba być bez serca, by tak potraktować czworonożnego przyjaciela – ubolewają mundurowi.

Na dwa przywiązane do pnia drzewa psy legniczanka natknęła się wczoraj wieczorem, spacerując po Lasku Złotoryjskim. Odkrycie zgłosiła strażnikom miejskim, którzy wysłali na miejsce patrol specjalistyczno-interwencyjny. Informacja przekazana przez kobietę potwierdziła się.

– Były bardzo wystraszone, ale wyczuwały intencje strażników, że chcą im pomóc i grzecznie czekały na uwolnienie. Zwierzaki miały wielkie szczęście, że zostały zauważone. Po uwolnieniu przekazaliśmy je do schroniska gdzie otrzymały potrzebną pomoc – relacjonuje st. insp. Jacek Śmigielski z legnickiej formacji.

Strażnicy ubolewają nad postępowaniem właściciela lub właścicielki czworonogów i liczą na pomoc w ustaleniu tożsamości nieodpowiedzialnego mieszkańca.

– Trzeba być bez serca, żeby w ten sposób potraktować swojego czworonożnego przyjaciela i pozostawić go losowi. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawcy lub sprawców tego odrażającego czynu – apeluje Śmigielski.

Jeśli ktoś rozpoznaje psy na zdjęciu, powinien skontaktować się ze strażnikami pod nrem tel. 986.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..