Opublikowany: sob, Maj 23rd, 2020

Wystawa z okazji 100-rocznicy urodzin papieża

Setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II to doskonała okazja do przypomnienia sylwetki papieża Polaka. Zdają sobie z tego sprawę w Grębocicach, gdzie przygotowano specjalną wystawę.

Wystawę można oglądać od osiemnastego maja w zabytkowym spichlerzu, który niedawno został wyremontowany.

– Składa się ona z 10 planszy, a na nich umieszczona jest biografia papieża. Mamy tutaj też 47 fotografii, które ewidentnie pokazują nam, jakim Karol Wojtyła był człowiekiem, i jak jego życie wyglądało – mówi nam dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Grębocicach, Barbara Tasarz.

Ekspozycja powstała z myślą o mieszkańcach, którzy chcieli uczcić pamięć papieża Polaka. Ich zainteresowanie było widać szczególnie podczas otwarcia wystawy.

– Otwarciu wystawy towarzyszyły też pieśni przygotowane przez ludzi, którzy mają talent i chcieli się nim z nami podzielić – przyznaje Tasarz. – Nagraliśmy dwie pieśni: “Barkę” i “Leć muzyczko, leć”.

Wystawę można oglądać do odwołania. Dostępna jest w dni powszednie od godziny czternastej do szesnastej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..