Wysokie noty lubińskiego szachisty

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Zjechało się tam ponad 800 najlepszych młodych szachistów z całego kraju. Wśród nich był także lubinianin Maksymilian Janeczek.

W szachach szybkich, w grupie chłopców do lat 8 Maksymilian Janeczek zajął dobre 8 miejsce. Lubinianin przez dwa dni stoczył 11 zaciętych pojedynków przy szachownicy. Odniósł 7 zwycięstw, w tym nad zdobywcami srebrnego i brązowego medalu, a raz zremisował. Z tym wynikiem w turnieju okazał się najlepszym 7-latkiem w Polsce. Dzięki punktom uzyskanym ze starszymi i bardziej utytułowanymi rywalami zdobył wysoki ranking FIDE Rapid.

Maksymilian swoją szachową przygodę rozpoczął dwa lata temu w lubińskim Klubie Szachowym „Junior” (drużyna, która powstała w 1983 roku, jako sekcja szachowa Zagłębia Lubin, przyp. red.). Od lutego br. trenuje w Klubie Szachowym „Miedź” Legnica. Wziął już udział w ponad 30 turniejach szachowych, wiele z nich wygrywając lub zajmując miejsce na podium. Od września rozpoczął naukę w SP10 w Lubinie, w klasie I c.

Aby umożliwić Maksowi kosztowny udział w turniejach oraz opiekę trenerską z najwyższej półki rodzice poszukują pasjonatów sportu, którzy mogliby wesprzeć finansowo zawodnika. Do wykorzystania między innymi koszulka startowa z logo.

Dodaj komentarz

*

code