Jest wyrok dla 43-latka, który skatował psa w centrum miasta

Sąd Rejonowy w Złotoryi na pół roku więzienia skazał 43-letniego Tomasza O. , który na początku lutego znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad dwoma szczeniakami w centrum miasta. Jeden z katowanych psów nie przeżył. Wyrok jest nieprawomocny.

Przypomnijmy, że do przestępstwa doszło 5 lutego przy ul. Klasztornej w Złotoryi. Według relacji świadków mężczyzna kilkukrotnie kopał dwa małe pieski, a następnie rzucał nimi o chodnik. Przestał dopiero wtedy, kiedy zwrócono mu uwagę. Pośpiesznie oddalił się też z miejsca przestępstwa. Szczeniakami trafiły pod opiekę weterynarza. Niestety jednego z nich nie udało się uratować. Sprawca w chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Dzień po zdarzeniu 43-latek trafił do tymczasowego aresztu, gdzie spędził dwa i pół miesiąca. Niedawno usłyszał wyrok. – Sąd Rejonowy w Złotoryi uznał mężczyznę za winnego zarzucanego mu czynu i skazał go na sześć miesięcy pozbawienia wolności. Następnie zaliczył mu na poczet kary okres zatrzymania i aresztowania od 6 lutego do 22 kwietnia – informuje Jarosław Halikowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Legnicy.

– Wobec skazanego sąd orzekł również nawiązkę w wysokości 5 tys. zł na rzecz legnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt – dodaje sędzia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Dodaj komentarz

*

code