Wypożyczasz rower miejski? Zachowaj ostrożność!

Choć ledwie rozpoczęty sezon Legnickiego Roweru Miejskiego zapowiada się rekordowo słabo, urzędnicy przypominają wszystkim, którzy korzystają z publicznych dwukołowców, by robili to odpowiedzialnie. Warto przypomnieć zasady, których powinniśmy przestrzegać.

Nad Kaczawą rowery miejskie czekają na wypożyczających, choć można śmiało założyć, że tegoroczne statystyki będą dużo słabsze niż w poprzednich sezonach. Mieszkańcy obawiają się koronawirusa, dlatego wypożyczający mają pełen komfort wyboru, czego nie można było powiedzieć, gdy ulice tętniły życiem. Co ciekawe, legniccy urzędnicy przekonują, że LRM nadal cieszy się popularnością legniczan. Dlatego przypominają o zasadach, które należy przestrzegać, decydując się na przejażdżkę miejskim rowerem.

– Istnieje ryzyko przenoszenia się wirusa za pośrednictwem elementów systemu, w szczególności rączek kierownicy, czy ekranu dotykowego. Są one dezynfekowane codziennie, niestety nie ma możliwości robienia tego po każdym użytkowniku. W związku z tym zalecamy zachowanie środków ostrożności – tłumaczy Arkadiusz Rodak, rzecznizk prasowy prezydenta Legnicy.

Najważniejsze z nich to:

1. po skorzystaniu umyj ręce,
2. nie dotykaj twarzy, okolic nosa, oczu i ust.

Urzędnicy dodają, że częste mycie rąk i niedotykanie twarzy to środki ostrożności zalecane przez Światową Organizację Zdrowia. Każdy, kto czuje taką potrzebę może sam zdezynfekować dotykane elementy środkiem na bazie alkoholu. Warto również używaż gumowych rękawiczek – zawsze jednak jednorazowo.

Dodaj komentarz

*

code