Wypowiedzi po meczu Zagłębie – MKS

karku

Po trzecim meczu finałowym odbyła się konferencja prasowa. Na pytania dziennikarzy odpowiadały trenerki i zawodniczki obydwu drużyn.

Sabina Włodek (trener MKS-u): Zagrałyśmy bardzo słabe zawody. Miałyśmy duże problemy w ataku pozycyjnym, głównie po naszych błędach własnych zawodniczki Zagłębia wyprowadzały kontry i w tych kontrach bardzo rzadko się myliły. To sprawiło, że lubinianki wyszły na wyraźniejszą przewagę, a nam bardzo trudno było dzisiaj odrabiać straty.

Alina Wojtas (MKS Lublin): W meczach o mistrzostwo Polski wygrywa ta drużyna, która popełni mniej błędów i będzie bardziej skuteczna w ataku. Dzisiaj to lubinianki popełniły mniej błędów, zagrały skuteczniej i wygrały to spotkanie.

Bożena Karkut (trener Zagłębia): Po dwóch meczach, które nam uciekły w Lublinie, było to dla nas ciężkie spotkanie. W Lublinie nie utrzymaliśmy wyniku z pierwszej połowy, analizowaliśmy te mecze wspólnie i byłam przekonana, że jeśli nie damy sobie zniwelować strat przed przerwą do Lublinowi, będzie dużo trudniej i tak też było. Bardzo się cieszymy, ale zarazem myślimy o niedzielnym meczu, bo chcemy być nadal w grze.

Joanna Obrusiewicz (Zagłębie): Po nieudanych meczach w Lubinie chciałyśmy poprawić naszą grę i dzisiaj nam to wyszło. Przede wszystkim nie dałyśmy się ponieść emocjom, miałyśmy chłodniejszą głowę, popełniałyśmy mniej błędów, dzięki czemu wygrałyśmy trzeci mecz.

Wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=ezqJD4o8P70

Dodaj komentarz