Wypalali nieużytki i spowodowali pożar (FOTO)

Dwie jednostki straży pożarnej z powiatu złotoryjskiego walczyło z pożarem pozostałości roślinnych w Leszczynie. Ogień, który rozprzestrzenił się na powierzchni około jednego hektara, prawdopodobnie powstał w wyniku bezmyślnego wypalania pozostałości roślinnych.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego złotoryjskiej komendy Powiatowej Straży Pożarnej o godz. 14:45. Na miejsce natychmiast wysłano zastęp ochotników z pobliskiej jednostki OSP w Prusicach oraz strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotoryi.

Po przyjeździe i zabezpieczeniu terenu działań, strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Ogniem objęta była już w znacznym stopniu spora część nieużytków. W celu okiełznania płomieni rozwinięto kilka linii gaśniczych. Pożarem objęte było około 1 hektara roślinności. Ogień ugaszono, a następnie pogorzelisko zlano ponownie wodą w celu zapobiegnięcia ponownego rozwoju pożaru.

Do pożaru doszło prawdopodobnie w wyniku bezmyślnego wypalania pozostałości roślinnych oraz gałęzi. Gdyby nie szybka interwencja straży pożarnej, powstały pożar mógłby przynieść poważniejsze straty.

.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Dodaj komentarz