Opublikowany: śr, Sty 22nd, 2020

Dwa wypadki na A4. Autostrada zablokowana!

Ze sporymi utrudnieniami powinni się liczyć kierowcy podróżujący dziś autostradą A4 w kierunku Zgorzelca. Odcinek droga w okolicach węzła w powiecie złotoryjskim jeszcze przez dłuższy czas bedzie całkowicie zablokowany, po tym jak doszło tam do dwóch wypadków z udziałem sześciu pojazdów. Są dwie osoby ranne.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce tuż przed godz. 7 rano. Brały w nim udział trzy tiry. – Z powodu awarii jeden z tirów zatrzymał się na lewym pasie. Kierowca jadącego za nim tira również się zatrzymał, chcąc pomóc swojemu koledze i próbując ustawić trójkąt ostrzegawczy. Niestety nie zdążył, bo jadący za nim kolejny tir już nie wyhamował i wjechał w jego auto, które z kolei uderzyło w tę pierwszą ciężarówką – relacjonuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Kierowcy dwóch pierwszych tirów to Słowacy, natomiast ostatni samochód prowadził Polak, który z niewielkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało i szybko został zwolniony.

Wskutek zdarzenia ruch w kierunku granicy państwa odbywał się tylko jednym pasem, co spowodowało kilkukilometrowy korek. Gdy większość służb ratunkowych wracało już z akcji, kilkaset metrów dalej na 67. km A4 doszło do kolejnego wypadku. Na jadącą w korku toyotę z dużą prędkością i z niewiadomych przyczyn najechał bus. Osobówka ostatecznie została zepchnięta pod poprzedzającego ją tira, a jej kierowca zakleszczył się w pojeździe. Mężczyzna doznał obrażeń kręgosłupa i został przewieziony karetką do szpitala we Wrocławiu.

Obecnie autostrada A4 na tym odcinku jest całkowicie zablokowana. – Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez dłuższy czas. Na miejscu pracują policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy dokonają oględzin i zabezpieczą ślady – dodaje rzeczniczka złotoryjskiej policji.

Do zdarzenia zadysponowano też kilka jednostek straży pożarnej z powiatu złotoryjskiego (JRG Złotoryja i OSP Zagrodno) i legnickiego (JRG Chojnów). Objazd wyznaczono przez Chojnów, jednak mundurowi apelują, by w miarę możliwości, zjeżdżać z autostrady już wcześniej.

Fot. OSP Zagrodno via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..