Wypadek autokaru przy S3, za Polkowicami. Jedna osoba nie żyje (FOTO, WIDEO)

Jak wynika z naszych ustaleń, jedna osoba zginęła w wypadku autokaru, który miał miejsce przed 21.00 przy zjeździe na S3, na wysokości Suchej Górnej. Przypomnijmy, że pojazdem podróżowało 49 osób. Wiemy, że stan niektórych pasażerów jest ciężki. 

Autokar miał przewozić osoby niepełnosprawne z okolic Międzyrzecza i Pszczewa. Prawdopodobną przyczyną wypadku była utrata kontroli nad pojazdem przez kierowcę. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Z naszych ustaleń wynika, że podczas zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, a kilkunastu pasażerów odniosło ciężkie obrażenia. Droga przy zjeździe na S3, na wysokości Suchej Górnej jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracuje ponad 20 zastępów strażackich, a także jednostki Ratownictwa Górniczego KGHM, policjanci oraz lekarze i ratownicy medyczni.

Dla kierowców jadących w stronę Zielonej Góry wyznaczony został objazd przez Tarnówek (DW nr 331), następnie przez Krzydłowice, Retków i dalej drogą wojewódzką nr 292 do Głogowa. Na miejscu był burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

fot. UR

 

.

.

Dodaj komentarz