Opublikowany: pt, Lis 30th, 2018

Wyłudziła pieniądze, udając, że jest ciężko chora

Fot. Freeimages.com

36-letnia mieszkanka gminy Lubin wyłudziła z firmy ubezpieczeniowej 5 tysięcy złotych, udając, że jest ciężko chora. Teraz grozi jej nawet do ośmiu lat więzienia.

36-latka we wrześniu podrobiła kartę informacyjną z leczenia szpitalnego i wyniki badań laboratoryjnych. Następnie zgłosiła w swojej ubezpieczalni, że jest ciężko chora i korzysta z leczenia w poradniach specjalistycznych.

Okazało się jednak, że kobieta nigdy nie była pacjentką żadnego z wymienionych przez nią oddziałów i nie leczyła się w poradniach specjalistycznych, do tego nie figuruje w bazie danych laboratorium, w którym podobno się badała.

Jej oszustwo wykryli policjanci z wydziału do walki z przedsiębiorczością gospodarczą z lubińskiej komendy, którzy pracowali nad sprawą wyłudzeń pieniędzy z polis ubezpieczeniowych.

– Funkcjonariusze przedstawili 36-latce zarzuty doprowadzenia ubezpieczyciela do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Grozi jej za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

źródło: Lubin.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..