Wyjazdowe starcie z wicemistrzem

Po starciu z mistrzem Polski z Kielc, tym razem szczypiorniści Zagłębia zmierzą się z wicemistrzem z Płocka. Dzisiejsze spotkanie z Orlen Wisłą rozpocznie się o godzinie 16:00.

Co ciekawe Zagłębie sąsiaduje w tabeli z Nafciarzami, obie drużyny mają po sześć punktów, ale Orlen Wisła o dwa spotkania rozegrane mniej. Zespół, który obok Łomży Vive Kielce wymieniany jest w gronie kandydatów do mistrzostwa Polski na pewno liczył na więcej, tym bardziej, że już na inaugurację sezonu płocczanie zaliczyli wpadkę, przegrywając niespodziewanie, żeby nie powiedzieć sensacyjnie w Szczecinie z Pogonią.

Nafciarze ostatni mecz ligowy rozgrywali… 20 września. Miesiąc później w ramach Ligi Europy pewnie pokonali austriacki Aon Fivers i od tego czasu czekali na kolejne spotkanie. Dziś naprzeciw wicemistrzów Polski stanie nieobliczalny zespół Zagłębie Lubin.

Miedziowi w obecnym sezonie są określani mianem „mistrzów remisów”. Nic dziwnego skoro na pięć spotkań podopieczni Jarosława Hipnera i Igora Czebrowa remisowali aż trzykrotnie, przegrywając ostatecznie po karnych z Piotrkowianinem, Chrobrym i Stalą.

Lubinianie ostatni ligowy mecz grali stosunkowo niedawno, bo 25 października. Wówczas w hali RCS Zagłębie podejmowało Łomżę Vive Kielce. Skazywani na pożarcie Miedziowi na tle tak mocnego rywala pokazali się z dobrej strony, szczególnie w ofensywie, rzucając kielczanom aż 32 bramki. Niestety lubinianie stracili ich 43 i przegrali dość znacząco.

Transmisja:

https://emocje.tv/live/503/orlen-wisla-plock-mks-zaglebie-lubin

Dodaj komentarz

*

code