Wyjazdowa wygrana Górnika

Wystartowała runda wiosenna rozgrywek niższych lig. Bardzo dobry początek odnotowała drużyna Górnika Lubin. W inauguracyjnym spotkaniu górnicy pokonali na wyjeździe Odrę Chobienia 3:1.

Początek spotkania nie zapowiadał się optymistycznie ciągłe ataki lubinian, gospodarze ustawili się na obronę własnej bramki oraz kontratak. W 17 minucie po stracie piłki przez lubinian, gospodarze wyprowadzili szybką kontrę nie dając szans obrony bramkarzowi.   Odra wyszła na prowadzenie, ale Górnicy jeszcze w pierwszej połowie próbowali odpowiedzieć bramką, co udało się w 37 minucie. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem.

Na drugą połowę  gospodarze wyszli z nadzieją na zdobycie szybkiej bramki, lecz sił wystarczyło na 10 minut. Lubinianie odparli atak spychając gospodarzy na własną połowę. Gospodarze widząc coraz większy napór gości ustawili przysłowiowy autobus w bramce. W 83 i 85  minucie Górnik przedziurawił obronę Odry, strzelając dwie bramki.

Po szesnastu spotkaniach Górnik zajmuje drugie miejsce  w tabeli, tracąc 4 punkty do lidera. Już za tydzień podopieczni Przemysława Cielewicza zmierzą się na wyjeździe z chojnowianką Chojnów.

Odra Chobienia – Górnik Lubin 1:3 (1:1)