Opublikowany: czw, Lis 8th, 2018

Wyjątkową rocznicę będą obchodzić przez trzy dni

Piątkowym „Koncertem dla Niepodległej” rozpoczną się w Złotoryi uroczystości związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na wyjątkowy charakter wydarzenia w tym roku obchody potrwają aż trzy dni i upłyną przede wszystkim pod znakiem występów muzycznych. Oprócz koncertów i wspólnych śpiewów, odsłonięty zostanie również niepodległościowy pomnik.

Początek obchodów już jutro. Zainaugurują je uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotoryi, którzy dołączą do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Polega ona na wspólnym odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu narodowego. W całym kraju rozpocznie się ona równo o godz. 11:11.

– Zachęcam rodziców, dziadków i przyjaciół naszej szkoły do przyłączenia się do tego przedsięwzięcia. Jeżeli pozwoli nam pogoda, hymn zostanie odśpiewany przy pomniku Niepodległość, znajdującym się przed szkołą, który w piątek zostanie oficjalnie zostanie odsłonięty. Przy niesprzyjającej pogodzie zapraszam do hali „Tęcza” – mówi Danuta Boroch, dyrektorka SP nr 3.

Ale to nie koniec piątkowego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości. W samo południe w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji rozpocznie się „Koncert dla Niepodległej”, przygotowany przez uczniów i nauczycieli SP nr 3.

Wspólnie hymn narodowy ma również w piątek śpiewać społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Złotoryi. Początek apelu o godz. 11 w auli szkolnej przy ul. Kolejowej.

W sobotę o godz. 10, również w ośrodku kultury, rusza kolejna edycja Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Wydarzenie to cieszyło w ostatnich latach sporym zainteresowaniem amatorów patriotycznych śpiewów. W tym roku występ zapowiedziało ponad 30 wykonawców, w tym 11 zespołów. Oceniać ich będzie jury, a najlepsi artyści mogą liczyć na nagrody.

Tego samego dnia, o godz. 16 w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny patriotyczny koncert zagra zespół żołnierzy rezerwy Rota.

Hitem niedzielnych obchodów ma być koncert wrocławskiego zespołu Spirituals Singers Band, który wystąpi z programem zatytułowanym „Gaude Mater Polonia”. Grupa zaprezentuje popularne pieśni patriotyczne. Spirituals Singers Band to jeden z najbardziej znanych w Polsce wykonawców muzyki gospel. Ma na koncie wiele znaczących nagród, występy w kraju i za granicą, więc emocji artystycznych i patriotycznych nie zabraknie. Koncert odbędzie się w niedzielę 11 listopada o godz. 16 w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Wstęp jest wolny, bez biletów.

Kilka godzin wcześniej pod pomnikiem Niepodległości będzie miała miejsce doroczna uroczystość z okazji święta 11 listopada, z tradycyjnym już ślubowaniem uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi. Początek obchodów przy monumencie o godz. 12, pół godziny później zaplanowana jest msza św. w intencji ojczyzny w kościele Mariackim.

W Wojcieszowie uroczystości z okazji stulecia odzyskania Niepodległości rozpoczną się 11 listopada 2018 r. o godzinie 9.00 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wojcieszowie.

To wyjątkowe święto obchodzone będzie również na dziedzińcu średniowiecznego Zamku w Grodźcu, o czym pisaliśmy tutaj.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..