Wydmuchała 2,5 promila

Ponad półtora tysiąca kierowców skontrolowali we wtorek policjanci legnickiej drogówki. Zatrzymano jedną osobę nietrzeźwą i dwie pod wpływem środków odurzających. Ponadto jedna osoba wsiadła za kierownicę pomimo wydanego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Mimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu, nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę po alkoholu – ubolewa Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Wśród zatrzymanych był kierowca opla, którego kierującym okazał się być 21-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. W trakcie wykonywanych czynności na ulicy Złotoryjskiej, policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować samochodem pod wpływem środków odurzających przebadali go narkotesterem. Wynik wskazywał na zażycie przez niego narkotyków, co potwierdziło przypuszczenia policjantów. Kierowcę, któremu zatrzymano prawo jazdy, przewieziono do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do dalszych badań.

Z kolei o godz. 13.15 zatrzymano kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę, który wsiadł za kółko daewoo matiz na „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze patrolujący ulicę II Armii Wojska Polskiego zwrócili uwagę na auto poruszające się całą szerokością drogi. Zatrzymanym kierowcą okazała się 41-letnia mieszkanka Legnicy, który po przeprowadzonym badaniu przez policjantów alkomatem wydmuchała ponad 2,5 promila alkoholu.

Kolejnym amatorem jazdy pod wpływem narkotyków był kierowca forda mondeo. O godzinie 17.30 został zatrzymany na ulicy Daszyńskiego. Policjanci zauważyli, że jest pobudzony. Badania narkotesterem dały wynik pozytywny. Podczas przeszukania 23-letniego mieszkańca Legnicy policjanci znaleźli przy nim blisko pięć porcji marihuany. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a w szpitalu pobrano krew do badań.

Natomiast kilka minut po północy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 25-letni Ukrainiec ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Dodaj komentarz