Wyczujesz zapach gazu? Dzwoń pod 992!

Już w poniedziałek Polska Spółka Gazownictwa przeprowadzi akcję “przewonienia” gazu ziemnego. Prewencyjne działania są skierowane do mieszkańców gmin: Krotoszyce, Kunice, Lubin i Legnica. Na czym polegają?

Na najbliższy poniedziałek, 2 października, spółka zaplanowało zwiększenie ilości specjalnego środka w sieci gazowej, przez co zapach gazu stanie się intensywniejszy. To pomoże z kolei wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji. Co, jeśli wyczujemy wtedy zapach ulatniającego się gazu? Fachowcy radzą: należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy kuchence i niezwłocznie zawiadomić pogotowie gazowe pod nrem tel. 992.

– Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych, np. zanieczyszczonych palnikach. Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynkach oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców obiektów – informują i przypominają przedstawiciele legnickiego magistratu.

Dodaj komentarz

*

code