Wybierz rodzinę w potrzebie i zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki

Już dziś zostanie otwarta baza rodzin, którym można pomóc w ramach tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W tej ogólnopolskiej akcji tradycyjnie wezmą też miejscowości z naszego regionu. Organizatorzy liczą, że chętnych darczyńców nie zabraknie.

Finał 19. edycji Szlachetnej Paczki zbliża się wielkimi krokami. W tym roku zaplanowano go na weekend 7-8 grudnia. To właśnie w te dwa dni zostaną przekazane paczki potrzebującym rodzinom.

– Mamy już zgłoszone rodziny oczekujące na wsparcie. Podobnie jak przed rokiem będzie ich ok. 60. To mieszkańcy Lubina i okolicznych wsi. Nasi wolontariusze prowadzą już ostatnie spotkania, mające na celu określenie ich najważniejszych potrzeb – mówi Małgorzata Sarama, liderka Szlachetnej Paczki w Lubinie.

Baza rodzin, której możemy pomóc, zostanie otwarta dzisiaj, czyli w sobotę, 16 listopada. Czy lubinianom tym razem również nie będzie obojętny los osób potrzebujących? – Od godz. 8 na oficjalnej stronie akcji, czyli www.szlachetnapaczka.pl, ukazywać się będą zarejestrowane rodziny. W każdą z nich będzie można kliknąć i przeczytać więcej na jej temat, a przede wszystkim dowiedzieć się, czego ta rodzina najbardziej potrzebuje – dodaje Małgorzata Sarama, która ma nadzieję, że znajdzie się dużo darczyńców, zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm.

Jak co roku najczęściej pożądane są artykuły spożywcze, środki czystości, sprzęty AGD, a także opał na zimę.

Hasło przewodnie tegorocznej kampanii to „Dzięki Tobie… zmienią się historie ludzi w potrzebie”. W lubińskiej grupie pracuje 25 wolontariuszy. Ich działania można również śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/Szlachetna-Paczka-Lubin-506635822750921/

Dodajmy, że do Szlachetnej Paczki dołączyły również m. in. PolkowiceChocianów, Złotoryja, Legnica, Jawor i Głogów.  

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..