Nie tylko posterunek będzie nowy (WIDEO)

Trwają prace nad otwarciem posterunku policji w Prochowicach. Inwestycja realizowana w formie budownictwa modułowego 3D ma stać się wzorcowa dla kolejnych siedzib stróżów prawa w całym kraju. Jak się okazuje, niebawem w mieście będzie bezpieczniej nie tylko z uwagi na trwające na placu budowy prace.

Przypomnijmy. Pod koniec marca gmina przekazała na rzecz Skarbu Państwa działkę przy ul. Kościuszki i zadeklarowała pokrycie piątej części inwestycji. Dwa tygodnie później szef dolnośląskiej policji zrewanżował się, podpisując z burmistrzem porozumienie w tej sprawie.

Powstający właśnie posterunek jest wyjątkowy. Jako pierwszy w kraju zrealizowany w formie budownictwa modułowego 3D ma być w najbliższych latach wzorcowym dla wszystkich kolejnych.

Ciekawe natomiast, że gmina przymierza się właśnie do innej inwestycji – remontu tamtejszej drogi. Poza wymianą nawierzchni jezdni, na liście prac m.in. budowa chodników, ścieżki rowerowej, miejsc parkingowych i nowej pętli autobusowej. Prace mają kosztować 4 mln zł, jednak połowa tej kwoty trafi do gminy w ramach rządowego wsparcia. Remont ma trwać do wiosny przyszłego roku. Wcześniej otworem staną drzwi do pachnącego nowością posterunku. Przedstawiciele policji szacują, że prace zakończą się jeszcze w 2021.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz