Wracają loty międzynarodowe

W najbliższą środę zostanie zniesiony zakaz lotów w ruchu międzynarodowym. Taką informację przekazał na antenie Radia Zet wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Nie oznacza to jednak całkowitego przywrócenia ruchu lotniczego. Listę państw, do których Polacy będą mogli polecieć ma określić nowe rozporządzenie.

Przypomnijmy, że zakaz międzynarodowych i krajowych lotniczych połączeń pasażerskich został wprowadzony w połowie marca, co miało bezpośredni związek z pandemią koronawirusa. Zakaz ten był już kilkukrotnie przedłużany, ostatnio do wtorku, 16 czerwca, co regulowało rozporządzenia Rady Ministrów z 5 czerwca.

– We wtorek kończy się rozporządzenie o zakazie lotów w ruchu międzynarodowym. Będzie nowe rozporządzenie, które dopuści ruch z krajami Unii Europejskiej lub z częścią państw Unii Europejskiej, to zależy od rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego – powiedział wiceminister Horała w Radiu Zet.

Wiceszef resortu zaznaczył, że poluzowanie obostrzeń nie będzie oznaczać, że rejsy pojawią się od razu. – Czy od środy pojawią się już samoloty, loty? Pewnie nie, ponieważ linie lotnicze potrzebują kilku dni na wprowadzenie bookingów, zbudowanie siatki połączeń, sprzedaż rezerwacji, ale to już są kwestie biznesowo-operacyjne po stronie linii – wyjaśnił Horała.

Przypomnijmy, że zakaz lotów krajowych w Polsce został zniesiony 31 maja. Od 1 czerwca połączenia uruchomił LOT. Pozostałe sieci lotnicze czekają na przywrócenie pełnej działalności. Ryanair ma wznowić działalność z pierwszym dniem lipca.

Dodaj komentarz

*

code