Wpadli podczas kolizji

49-latek spowodował kolizję. Nie byłoby to bulwersujące, gdyby nie fakt, że mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Świadek, który widział kolizję, również był osobą poszukiwaną.

Policjanci z lubińskiej drogówki zostali wezwani do kolizji, do której doszło na jednej z lubińskich ulic.

– Okazało się, że 49-letni mieszkaniec Lubina wykonując manewr skrętu w lewo na jednej z wewnętrznych dróg na osiedlu uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Audi, którym kierowała kobieta – informuje starszy aspirant Krzysztof Pawlik, z Komendy Powiatowej P0licji w Lubinie.

W policyjnych systemach wyskoczyło kilka informacji o sprawcy tej kolizji i tu niespodzianka.

– Mężczyzna ma podwójny zakaz prowadzenia pojazdów, a na domiar złego jest poszukiwany jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia w zamian za niezapłaconą grzywnę;. Mężczyzna chcąc uniknąć więzienia zapłacił grzywnę w wysokości 600 złotych i po wykonaniu czynności przez policjantów, został zwolniony – oddaje Pawlik.

To jednak nie koniec historii. Policjanci zapytali świadka, który widział kolizję o okoliczności tego zajścia. Tu również okazało się, że mężczyzna widnieje w systemach policyjnych – był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Po odebraniu oświadczenia 46-latek został zwolniony i mógł wrócić do domu. 

Dodaj komentarz