Wolne miejsca na Politechnice Wrocławskiej

Fot. Pixabay

Wciąż można zgłaszać chęć rozpoczęcia nauki na Politechnice Wrocławskiej w Legnicy w roku akademickim 2018/19. Najwięcej wolnych miejsc czeka na elektronice i telekomunikacji, inżynierii środowiska oraz biotechnologii.

W trakcie pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowało się prawie 20 tys. kandydatów. Kandydaci wybierali spośród 61 kierunków na szesnastu wydziałach. Czekało na nich w sumie 6,3 tys. miejsc. Najpopularniejsza okazała się informatyka w języku angielskim, gdzie o jedno miejsce rywalizowało siedmiu przyszłych studentów.

Jak informują władze uczelni, dziś, 17 lipca, kończy się druga rekrutacja, a wszyscy kandydaci będą musieli dostarczyć niezbędne dokumenty do piątku. Tego dnia poznamy też listy przyjętych i nieprzyjętych. Trzeci nabór ruszy 21 lipca. Jakie kierunki wciąż czekają na studentów?

– Chętni na stacjonarne studia I stopnia mogą wybierać z oferty kierunków zarówno we Wrocławiu, jak i Legnicy, Wałbrzychu oraz Jeleniej Górze. Najwięcej wolnych miejsc zostało na: elektronice i telekomunikacji – 155, inżynierii środowiska – 107 i biotechnologii – 86 – wylicza Michał Ciepielski z działu informacji i promocji Politechniki Wrocławskiej.

Pełną listę kierunków z dokładną liczbą wolnych miejsc można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz