WOJCIESZYN. W krainie Don Kichota

CervantesTrasy turystyczne i tablice tematyczne powstają w Wojcieszynie, nazywanym przez mieszkańców Wioską Don Kichota. Liczne wiatraki kojarzące się z La Manchą, Don Kichotem i jego giermkiem Sancho Panso są symbolami miejscowości.

– Montowane są dwie ścieżki turystyczne o nazwie „Don Kichot i przyjaciele” oraz „Walki i przygody Don Kichota” – mówi Małgorzata Gruszczyńska, sołtys Wojcieszyna.

Wzdłuż tras postawionych będzie także 12 tablic tematycznych, na których umieszczeni będą główni bohaterowie z filmu oraz przygody i bitwy Don Kichota, które przybliżą turystom przygody bohatera.

W wielu różnych miejscach ustawiono liczne dekoracje nawiązujące do La Manchy.Sancho pansa

Na swoich posesjach mieszkańcy ustawili dekoracyjne wiatraki, a przystanek autobusowy przedstawia podobizny postaci z opowiadania autorstwa Miguela de Cervantes’a.

– Nagraliśmy 45-minutowy film w oparciu o tekst autorski, w którym udział wzięło ponad 30 aktorów-amatorów. Założyliśmy również fundację i zorganizowaliśmy ofertę pobytową dla turystów. Powstała także galeria Don Kichota, w której posiadamy zbiory związane z naszym bohaterem – wylicza sołtys.

JW, DRM/FOT. Fundacja Wojcieszyn Wioska Don Kichota

don-kichot przystanek

Dodaj komentarz