Opublikowany: sob, Paź 31st, 2015

WOJCIESZÓW. Aktywni podsumowali sezon

– Aż 165 osób wzięło udział w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych, które udało nam się zorganizować w okresie od sierpnia do października – mówi Jolanta Sałek ze Stowarzyszenia Ziemia Aktywnych. Imprezy mogły odbywać się dzięki dofinansowaniu z Programu „Działaj Lokalnie IX”.

Wycieczki przygotowywali wolontariusze, członkowie stowarzyszenia.

– Wyznaczali i sprawdzali trasy, przygotowali się do przedstawienia różnych atrakcji w czasie trwania wycieczki, a także uczyli uczestników orientacji na mapie i w terenie – mówi Jolanta Sałek, koordynator projektu.

SZA działa w Wojcieszowie od 2014 roku. Na realizację zadań otrzymało dotację w wysokości niemal 3,5 tysiąca złotych. Dzięki zastrzykowi gotówki, można było zorganizować pięć wycieczek krajoznawczych.fot.3

– Najdłuższą wyprawą okazała się sierpniowa wycieczka do Dobkowa. W obie strony pokonaliśmy około 18 kilometrów – mówi Jolanta Sałek. – Z kolei na trasie Młynica – Łom Śmierci – kamieniołom Silesia towarzyszyło nam aż 50 osób – dodaje koordynator projektu .

Na zakończenie każdej wycieczki organizowany był grill. Uczestnicy na pamiątkę dostawali kolorowe chusty z odblaskowym elementem SZA oraz mapy „Góry i Pogórze Kaczawskie w Krainie Wygasłych Wulkanów”.

Zadania z projektu pn. „Poznajemy najbliższe okolice w Krainie Wygasłych Wulkanów” dofinansowane były ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademie Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia Kaczawskiego i partnerów wspierających.

FOT. SZA

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..