Woda wycieka, ale nie wiadomo dlaczego

To z pozoru niewielki problem, prawie niezauważalny, ale trwa już od kilku tygodni. W Ruszowicach ze studzienki drogowej wycieka woda i trudno znaleźć powód tej sytuacji. Głogowskie starostwo podjęło w tej sprawie pierwsze kroki, ale wciąż nie widać efektów.

Na problem uwagę zwrócił nam jeden z mieszkańców Ruszowic. Jego zdaniem od miesiąca woda wycieka na ulicę Tęczową pomimo braku silniejszych opadów. Zarządcą drogi jest powiat głogowski, którego służby już próbowały odetkać kanalizację, ale to nie przyniosło żadnych efektów.

– Zleciliśmy firmie filmowanie tego kanału deszczowego – mówi Bartosz Ławrowski, członek Zarządu Powiatu Głogowskiego. – W ten sposób poznać powinniśmy przyczynę, dlaczego nie jest on drożny oraz skąd bierze się tam taka ilość wody, kiedy nie mamy obfitych opadów – dodaje.

Problem zatem z pozoru wydaje się niewielki, ale uciekająca od kilku tygodni woda może przynieść spore straty, za które ktoś będzie musiał zapłacić.  Istnieje bowiem hipoteza, że doszło do awarii wodociągowej.

Więcej w materiale:

Dodaj komentarz

*

code