Opublikowany: śr, Cze 12th, 2019

Woda sodowa dla ochłody – na rynku stanął saturator

Wody z sokiem lub bez dla ochłody mogą napić się przechodnie na lubińskim rynku. Właśnie stanął tu saturator. Od tej pory będzie się pojawiał w tym miejscu w najbardziej upalne dni.

Saturator, czyli „wózek” do produkcji wody sodowej, był częstym elementem krajobrazu ulicznego w PRL-u. Potem zniknął z polskich ulic. Od jakiegoś czasu takie urządzenie pojawia się podczas plenerowych imprez organizowanych w Lubinie. Ostatnio wody z saturatora można było się napić podczas piątych urodzin lubińskiego zoo w parku Wrocławskim.

Wózek do produkcji wody sodowej jest własnością MPWiK. W urządzeniu mieści się około 250 kubków wody. A mieszkańcy częstowani są z niego wodą lub wodą z sokiem za darmo.

Dziś maszyna będzie stać na lubińskim rynku do godziny 17-18. W kolejne dni, jeśli nadal będzie upał, znowu będzie tu można napić się wody z saturatora.

źródło: Lubin.pl

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..