Opublikowany: czw, Cze 20th, 2019

Właśnie powstaje park linowy, otwarcie w sierpniu

Trwa budowa parku linowego w lubińskim parku Leśnym. – W tym momencie wykonywana będzie wieża, która będzie początkiem dwóch tras o różnym stopniu trudności – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina, dodając, że nowa atrakcja powinna być gotowa pod koniec lipca, a jej otwarcie planowane jest na sierpień.

Na drzewach w parku Leśnym właśnie montowane są metalowe konstrukcje, które będą stanowiły domki-bazy, dla tych którzy będą w przyszłości bawili się w tym parku linowym. Instalowane są na dwóch wysokościach: 4 i 6 metrów. Lubiński park linowy będzie się bowiem składał z dwóch tras na różnych wysokościach. Każda trasa będzie miała po 130 metrów długości i będzie posiadała przeszkody o różnym stopniu trudności. Na końcach każdej z tras staną wieże ze zjeżdżalniami. Całość będzie wyposażona w siatki bezpieczeństwa.

– Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to nie ma powodów do obaw, bo cały ten kompleks będzie zabezpieczony siatkami bezpieczeństwa, dzięki którym nawet w momencie upadku na pewno nic złego nikomu się nie przytrafi – dodaje Falkiewicz.

Obiekt będzie bezobsługowy, a korzystanie z niego bezpłatne. Jednocześnie będzie mogło się tu bawić od 100 do 120 osób.

– Będzie służył nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym, więc zapraszamy całe rodziny już w połowie sierpnia – mówi rzecznik prezydenta Lubina. – Park powinien być gotowy pod koniec lipca, natomiast otwarcie chcemy zrobić w sierpniu – dodaje.

Oprócz parku linowego powstanie również plac zabaw dla mniejszych dzieci w kształcie wielkiego krokodyla, do wnętrza którego będzie można wejść.

Z parku linowego w Lubinie będzie można korzystać w godzinach otwarcia parku Leśnego.

źródło: Lubin.pl

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..