Włamywał się do piwnic. Jest już w rękach policji

Nawet 10 lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Jawora, któremu policjanci udowodnili sześć włamań do piwnic na terenie miasta. Jego łupem padały elektronarzędzia, walizki narzędziowe, sprzęt wędkarski i rowery. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Policjanci jaworskiej komendy w trakcie prowadzonych czynności służbowych trafili na ślad mężczyzny, który mógł mieć udział w kilku zdarzeniach kryminalnych na terenie miasta. Jak się szybko okazało typowania funkcjonariuszy były bardzo słuszne.

 – Mundurowi dokonali zatrzymania 30-letniego mieszkańca Jawora, któremu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono, aż 6 zarzutów kradzieży z włamaniem do pomieszczeń piwnicznych na terenie miasta. Zatrzymany swoim zachowaniem przyczynił się do powstania strat wynoszących ponad 3 tys zł  – informuje komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Łupem 30-latka najczęściej padały elektronarzędzia, sprzęt wędkarski oraz rowery. Część skradzionego mienia udało się odzyskać. Niebawem wróci do prawowitych właścicieli.

Funkcjonariusze ustalają czy to jedyne przestępstwa, jakich się dopuścił zatrzymany. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Jaworze

Dodaj komentarz