Opublikowany: sob, Cze 20th, 2020

Włamywał się do altanek i kradł z nich nawet jedzenie

Kradł wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Nie pogardził nawet jedzeniem pozostawionym przez właścicieli. 42-latek podejrzany o liczne włamania do altan ogrodowych na terenie Lubina jest już w rękach policji. Zatrzymany usłyszał aż siedem zarzutów.

Lubińscy kryminalni pracowali nad sprawą dotyczącą włamań do altanek ogrodowych znajdujących się na terenie miasta. – Według zgłoszenia pokrzywdzonych, włamywacz dokonywał kradzieży wszystkiego, co miało jakąkolwiek wartość, nawet drobnych przedmiotów, w tym również artykuły spożywcze. Mężczyzna konsumował nawet pozostawioną przez właścicieli żywność – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Lubinie.

Funkcjonariuszom udało się trafnie wytypować, a następnie zatrzymać sprawcę. Okazał się nim dobrze znany mundurowym 42-letni mężczyzna, który już wcześniej był zatrzymywany za podobne przestępstwa, w tym również za kradzieże z włamaniem.

Śledczy przedstawili mężczyźnie w sumie siedem zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu. Straty pokrzywdzonych oszacowano na ponad 5 tys. złotych. Część skradzionych przedmiotów została już odzyskana i przekazana właścicielom.

– Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem przewidziana jest kara pozbawienia wolności do lat 10 – dodaje rzeczniczka lubińskiej policji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..