Włamywacze zatrzymani – fanty czekają na właścicieli

Jaworscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonywali włamań na teren różnych firm. Ich łupem padły elektronarzędzia, rusztowania i materiały budowlane i europalety o wartości, ponad 80 tysięcy złotych. Na trop włamywaczy kryminalni wpadli po tym, jak skradzione z terenu budowy osiedla mieszkaniowego w Jaworze elektronarzędzia znaleźli u pasera.

Kryminalni wpadli na trop złodziei po kradzieży 50 grzejników z terenu budowy osiedla mieszkaniowego w Jaworze. Zabezpieczony monitoring zarejestrował wizerunki sprawców oraz pojazd typu bus. Funkcjonariusze uzyskali informację o mieszkańcu powiatu jaworskiego, który może posiadać skradziony sprzęt pochodzący właśnie z tej budowy. Podczas przeszukania należących do niego pomieszczeń gospodarczych znaleźli kilka skradzionych przedmiotów. Paser przyznał, że zakupił sprzęt od mieszkańców Legnicy. W wyniku działań zatrzymany został 38-latek i jego 31-letni kolega. Zajmujący się tą sprawą policjanci odzyskali również część utraconego mienia. Mundurowi zabezpieczyli także inny, pochodzący z kradzieży sprzęt budowalny. Trwają czynności mające na celu odnalezienie właściciela bądź właścicieli.
Legniczanie usłyszeli zarzuty. Śledczy udowodnili im jeszcze cztery inne włamania i kradzieże mienia. Podejrzani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jaworska policja apeluje o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych, które na skutek dokonanych przez obu mężczyzn przestępstw utracili swoje mienie.

 

– Osoby, które na zdjęciach rozpoznały należące do nich przedmioty proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze do funkcjonariusza prowadzącego postępowanie w tej sprawie mł.asp. Tomasza Waligóry, który przyjmie interesantów w pok. nr 37 numer telefonu 47 874 53 05 – apeluje Ewa Kluczyńska, oficer prasowy KPP Jawor.
Źródło i fot.: KPP Jawor

Dodaj komentarz

*

code