Opublikowany: czw, Wrz 12th, 2019

Włamali się na strzelnicę (FOTO)

Chcieli zarobić – narobili szkód i mają kłopoty. Dwóch mieszkańców Jawora wpadło o poranku na gorącym uczynku podczas włamania do wiat gospodarczych Klubu Strzeleckiego UR. Strzelnica w Grzegorzowie jest całodobowo monitorowana, więc złodzieje praktycznie nie mieli szans.

Strzelnica Klubu UR położona jest za miastem, w tzw. Lasku Grzegorzowskim w sąsiedztwie obecnej drogi ekspresowej S3. Niezauważalnie można się tam przemknąć jedynie pod osłoną nocy. Ciemności natomiast nie stanowiły przeszkód dla kamer, które od razu zareagowały.

– System zaalarmował nas wczesnym rankiem. Po zweryfikowaniu, że to nie zwierzęta włączyły kamery, powiadomiliśmy policję i udaliśmy się na miejsce – relacjonuje prezes JKS UR, Rafał Sokołowski.

Z daleka widoczne patrole spłoszyły włamywaczy, którzy porzucili łupy, rozdzielili się i podjęli próbę ucieczki. Jeden z nich cały się okopał w ziemi, dzięki czemu był niewidoczny. Jednak nie dla patrolu z policyjnym owczarkiem. Po kilkunastu minutach złodzieje byli w rękach policji. Początkowo nie przyznawali się do popełnionych czynów, jednak jak się okazało, nie pozbyli się wszystkich fantów. Na znalezione w kieszeni ochronne okulary strzeleckie nie było wytłumaczenia. Do południa na strzelnicy pracowała grupa policyjnych techników. Straty szacuje prezes.

Skradzione rzeczy nie były wartościowe, ale miały ogromną wartość dla pasjonatów. Łupem miały paść np. tarcze strzelnicze, zegary do pomiaru czasów, metalowe rzutki i mosiężne łuski po nabojach. Sporych rozmiarów agregat prądotwórczy był za duży, więc złodzieje zdążyli wykręcić z niego pompę napędową. Żeby się dostać do tych „skarbów” po nieudanych próbach sforsowania drzwi włamywacze wybili dziurę w ścianie. Teraz klubowiczów czeka kolejny czyn społeczny w celu naprawienia szkód, a pechowym włamywaczom zostaną przedstawione zarzuty.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..