Wkrótce otwarcie nowej części basenów

Wakacje w pełni, pogoda dopisuje, więc lubińskie baseny odkryte w Lubinie przeżywają oblężenie. Tylko w ciągu trzech ostatnich dni odwiedziło je prawie 5 tys. osób. Dla miłośników wodnych zabaw mamy bardzo dobrą wiadomość – w następny weekend Regionalne Centrum Sportowe planuje otworzyć nową część basenów.

Sezon na kąpiele wodne wystartował w Lubinie na początku czerwca. Kiedy tylko temperatura robi się wyższa, baseny odwiedzają tłumy lubinian i nie tylko. Tym bardziej powinna ich ucieszyć wiadomość, że już w najbliższych dniach RCS otworzy nową, dodatkową strefę na basenie.

– Wszystko jest już niemal gotowe, trwają ostatnie prace wykończeniowe. Złożyliśmy już wniosek do nadzoru budowlanego o możliwość udostępnienia tego miejsca dla mieszkańców, jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, w przyszły weekend planujemy otworzyć nową część basenową – zapowiada Piotr Midziak, prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Przypomnijmy, że rozbudowa kompleksu basenów odkrytych ruszyła na początku marca. Jest ona dedykowana kilkulatkom i rodzicom, bo właśnie dla najmłodszych brakowało miejsca na dotychczasowym obiekcie. Nowa część powstała w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się górka – pomiędzy halą tenisową a halą RCS.

Jest to wody plac zabaw z mnóstwem dodatkowych atrakcji – armatkami, wulkanami, drzewkami czy wiaderkami, z których tryskać będzie woda. Obok znajdziemy kompleks zjeżdżalni z trzema wieżami o różnych wysokościach, a także mostkiem czy wodospadem. Wybudowano też klasyczny plac zabaw ze zjeżdżalniami i huśtawkami dla dzieci, które na chwilę chcą odpocząć od wodnych. Słowem, raj dla najmłodszych!

– Wokół powstała też dodatkowa plaża, bo okazało się, że miejsca do leżakowania też było zbyt mało. Są też nowe toalety i natryski. Liczymy, że w ten sposób będziemy mogli przyjąć od 200 do 400 osób więcej i mieszkańcy nie będą już musieli czekać w kolejkach – podkreśla prezes Midziak. – Kluczowe są dni, kiedy pojawiają się największe upały – nasz rekord padł w 2016 roku kiedy w ciągu jednego dnia na basenach odkrytych wypoczywało 2,3 tysiące osób – dodaje.

.

Dodaj komentarz

*

code