Opublikowany: pt, Maj 3rd, 2019

Wiwat maj! Trzeci maj! (FOTO, WIDEO)

Polonez, Kujawiak, Oberek – staropolskie tańce na wiwat 3 maja zaprezentował w Jaworze Zespół Pieśni i Tańca Legnica. Występy sąsiadów jaworzanie przyjęli gorąco, a artystyczny pokaz poprzedził występ lokalnego chóru Albertówka.

Trzeciomajowe występy odbyły się na placu przy kościele św. Marcina po południowej mszy św. Pogoda pokrzyżowała nieco plany organizatorów i ze względu na zimną aurę w plenerze nie zaprezentowały się dzieci. Chór Albertówka przedstawił się w repertuarze pieśni patriotycznych. Tłumnie zebranych jaworzan rozgrzali kolorowi tancerze z Legnicy.

– Przygotowaliśmy jeszcze Mazura, ale jest tak zimno, że nie daliśmy rady. Mam nadzieję, że ci którzy przyszli byli zadowoleni z naszego krótkiego pokazu – powiedziała nam Elżbieta Andrusieczko – Tor, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Legnica.

Możemy potwierdzić, że mieszkańcy byli zachwyceni. Przez ostatnie lata trzeciomajowe święto uświetniane było przez występy zaprzyjaźnionego z miastem zespołu Krąg ze Świdnicy. Jaworzanie równie ciepło i z uznaniem przyjęli artystów działających przy Legnickim Centrum Kultury.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..