Opublikowany: śr, Gru 25th, 2019

Podczas wigilijnej wieczerzy zachowali czujność (FOTO)

Mieszkańcy jednej z kamienic znajdującej się przy Placu Wolności w Jaworze spożywali wigilijną wieczerzę, gdy w budynku zaczął unosić się intensywny zapach gazu. Pogasili świeczki, światła i zawiadomili służby ratunkowe.

Około godz. 20 w Wigilię w całej kamienicy przy Placu Wolności czuć było zapach gazu. Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Pogasili urządzenia elektryczne, świeczki, zadzwonili na numer alarmowy i ewakuowali się na zewnątrz. Brakowało jednej sąsiadki. Mieszkańcy w oczekiwaniu na służby ratunkowe postanowili wejść  do środka – tam zakręcili kurki kuchenki gazowej.
W mieszkaniu znajdowała się starsza kobieta, która wymagała natychmiastowej pomocy. Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł panią do Jaworskiego Centrum Medycznego. Na miejscu pojawiła się także policja, a po 50 minutach – pogotowie gazowe, które nie stwierdziło usterek instalacji.

– Na słowa uznania zasługuje postawa mieszkańców, którzy szybko i poprawnie zareagowali. Starsza osoba, która podtruła się gazem wymagała natychmiastowej opieki medycznej – powiedział nam kierujący akcją Krzysztof Napierała z JRG Jawor.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..