Wigilia w Klubie Abstynenta (FOTO, WIDEO)

Kiedyś święta kojarzyły im się z kolejną okazją do picia alkoholu. Od kilkudziesięciu lat członkowie Klubu Abstynenta AZYL przeżywają ten czas zupełnie inaczej. Udowadniają, że jeśli się chce – można. Są trzeźwi, nie tylko od święta. Wspierają się nawzajem i mogą liczyć na wsparcie innych.

– Tradycja spotkań wigilijnych w Klubie sięga już kilkudziesięciu lat. Przychodzą do nas nie tylko osoby uzależnione, ale też współuzależnieni i ci, którzy czują się samotnie. Warunek zawsze jest jeden – być  trzeźwym – wyjaśnia Darek Kudłacz, prezes Stowarzyszenia AZYL.

Niektórzy na sobotniej wigilii składali sobie życzenia po raz trzydziesty. Byli też i tacy, co w Klubie przy ul. Zamkowej znaleźli się po raz pierwszy. Wśród nich matka mężczyzny, który świąteczny czas spędza w legnickim ośrodku przy ul. Chojnowskiej. Wszystkich łączy jedno – życie świadome, spokojne i w trzeźwości. Jaworskich alkoholików chętnie wspierają lokalni samorządowcy. Przy wigilijnym stole widzieliśmy wiceburmistrz Agnieszkę Rynkiewicz, wicestarostę Stanisława Laskowskiego i wójta Męcinki, Mirosława Brzozowskiego. Niemal w komplecie kolędowały panie z kabaretu Żmije, które już od kilku lat dopingują klubowiczom. Życzenia złożył zebranym i opłatki pobłogosławił ks. dr Marek Kluwak. Proboszcz parafii Męcinka jest również częstym gościem Klubu i zawsze służy swoją pomocą duszpasterską.

.

.

fot. Daniel Śmiłowski

 

Dodaj komentarz

*

code