Większy podatek od nieruchomości (WIDEO)

Prezydent Tadeusz Krzakowski chce skorzystać na podwyższeniu przez Ministerstwo Finansów górnych stawek za podatki i opłaty lokalne w przyszłym roku. Efekt odczują mieszkańcy, także przedsiębiorcy. Nad projektem uchwały w sprawie podwyżek legniccy radni pochylą się na najbliższej sesji.

Obwieszczenie ministra finansów w tej sprawie to doskonała nowina dla prezydenta Legnicy. Daje bowiem możliwość podwyższenia podatku od nieruchomości, co w dobie inflacji jest niezwykle cenne dla samorządu terytorialnego.

– Zarówno dla samorządów, jak i mieszkańców sytuacja gospodarcza jest trudna. Samorząd utrzymuje się z wpływów podatkowych, m.in. właśnie od nieruchomości – tłumaczy Piotr Seifert, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Legnicy.

W projekcie prezydenckiej uchwały stawki podatku od gruntu za metr kwadratowy rosną: o 13 gr. W przypadku budynków mieszkalnych: o 11 gr za metr kwadratowy i 3,04 zł budynków czy ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

– Na komisji gospodarki zdecydowana większość radnych zaaprobowała tę propozycję. Jak myślę – rozumiejąc sytuację, jaka wynika z tego otoczenia gospodarczego – informuje Seifert.

Czy propozycja podwyżek wejdzie w życie – zdecydują legniccy rajcy. Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Legnicy już w najbliższy poniedziałek, 28 listopada.

Więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL:

Dodaj komentarz