Opublikowany: czw, Paź 1st, 2020

Więcej pociągów do Wrocławia

W dniu rozpoczęcia nowego roku akademickiego mamy dobrą wiadomość dla studentów dojeżdżających do stolicy Dolnego Śląska. Wraz z nowym rozkładem jazdy pojawi się więcej połączeń na linii kolejowej Głogów – Ścinawa – Wrocław. Taką informacją podzielili się dzisiaj włodarze Ścinawy wraz z firmą PolRegio.

Krótszy czas oczekiwania na pociąg i większa swoboda wyboru pory wyjazdu i powrotu z Wrocławia. Takie korzyści ze zwiększania liczy par połączeń kolejowych będą płynęły dla mieszkańców miejscowości położonych na linii Wrocław Główny – Głogów.

– Po kilku miesięcznych staraniach, potwierdzają się dobre informacje dla mieszkańców Ścinawy i innych miejscowości położonych na linii kolejowej Wrocław Główny – Głogów – mówi burmistrz Ścinawy, Krystian Kosztyła. – Po zmienionym rozkładzie jazdy będzie więcej par połączeń w dni robocze. Do tej pory mieliśmy czternaście par, a teraz ma być ich nawet dwadzieścia – uzupełnia.

Na tym jednak dobre informacje się nie kończą, bowiem wkrótce pasażerowie na wspominanej trasie będą podróżowali nowoczesnymi taborami.

– Chodzi o tabory z klimatyzacja, wi-fi w pociągu, czy gniazdkami do ładowania laptopów lub telefonów. Także zapewnimy skok jakościowy pod względem oferty rozkładowej, ale i komfortu podróży – potwierdza Adam Gajda, dyrektor dolnośląskiego zakładu PolRegio.

Dodatkowe pary połączeń na linii Głogów – Ścinawa – Wrocław pojawią się w nowym rozkładzie od trzynastego grudnia. Już wtedy trasę obsługiwały będą w większości zmodernizowane tabory, a wiosną pasażerowie będą mogli już całkowicie zapomnieć o dawnych pociągach.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..