Wichura szaleje. Służby ratownicze już w akcji

Piotrowice (pow. jaworski)

Strażacy mają już pełne ręce roboty. W niektórych miejscach towarzyszą im też policjanci, ratownicy medyczni. Tak było m.in. w powiecie jaworskim i polkowickim, gdzie drzewa przewróciły się na samochody.

Straż usuwa kolejne wiatrołomy i zabezpiecza zrywane dachy. W podlubińskim Osieku niesiony wiatrem fragment pokrycia dachowego zerwał linię energetyczną. W okolicach Chocianowa drzewo przygniotło busa i według wstępnych informacji jedna osoba została poszkodowana.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało już ostrzeżenie do mieszkańców 10 województw, nad którymi dziś i jutro będzie szaleć wichura, by nie wychodzili na otwarte przestrzenie. Dotyczy to także podróżowania samochodem.

Alert pogodowy obowiązuje do jutra rana, jednak jeśli warunki się nie poprawią, może być przedłużony. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wyklucza wydania ostrzeżenia o najwyższym, trzecim stopniu zagrożenia. Ponieważ sytuacja może się szybko zmieniać, synoptycy proszą mieszkańców, by monitorowali prognozy i ostrzeżenia na stronie internetowej IMGW-PIB oraz jego profilach na Twitterze i Facebooku.

Fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..