Weekend dla kobiet po raz ósmy

Ta impreza wpisała się już na dobre w kalendarz wydarzeń kulturalnych Lubina. Już za niespełna miesiąc odbędzie się u nas ósma edycja Wiosny Kobiet, organizowanych przez Centrum Kultury Muza w Lubinie. Podczas tegorocznej edycji nasze panie czeka kilkadziesiąt różnych atrakcji. Będzie można się zrelaksować, pośmiać, ale i wiele nauczyć.

Impreza zwykle odbywa się w okolicy Dnia Kobiet i pierwszych dni wiosny. Trwa dwa dni. Tym razem, 16 i 17 marca, na lubinianki w Centrum Kultury Muza czeka kilkadziesiąt różnych warsztatów. Właśnie ruszyły zapisy i na wszystkie zajęcia są jeszcze miejsca. Można wybierać pomiędzy zajęciami indywidualnymi i grupowymi. Organizatorzy zdradzają, że to te pierwsze są najchętniej wybierane.

– Oprócz zajęć, warsztatów, szkoleń, kiermaszu, mamy również kino i imprezy towarzyszące. Przez taki weekend przez Muzę przewija się ponad tysiąc osób – opowiada Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor Centrum Kultury Muza w Lubinie.

Jak co roku, królują masaże, na które miejsca znikają najszybciej. A tych jest coraz więcej. Mamy więc do wyboru masaż czekoladą i olejem kokosowym, gorącymi kamieniami, masaż czoła i włosów odżywczym olejem sezamowym.

Choć sama nazwa wskazuje, że jest to impreza tylko dla pań, to nie ma zakazu wstępu dla panów. – Około 80 procent odwiedzających nas podczas akcji to panie. Ale z roku na rok dołącza coraz więcej panów. Samych lub z pociechami – opowiada Małgorzata Życzkowska-Czesak. – Mamy na przykład zajęcia dla rodziców i dzieci. Mogą wziąć w nich udział nie tylko mamy, ale i tatusiowie – wylicza.

W tym roku można się zapisać choćby na warsztaty z malarstwa intuicyjnego, haftu matematycznego czy zajęcia chemiczne. Skorzystają zarówno dorośli jak i małe pociechy.

Wiosna Kobiet to nie tylko nauka i szkolenia, ale i dobra zabawa, koncerty, przedstawienia. Imprezy towarzyszące to m.in. babski wieczór, który, jak zapowiadają w Muzie – w tym roku odbędzie się w konwencji medycznej. Na chętnych najpierw czeka spektakl komediowy „Modliszka” w którym zagrają zaprzyjaźnieni aktorzy Teatru Kameralnego w Szczecinie, a na koniec spotkanie towarzyskie przy muzyce w Klubie Pod Muzami.

16 i 17 marca w głównym holu Muzy odbędzie się także kiermasz różności. Zostaną rozstawione stoiska handlowe, na których znajdziemy m.in. kosmetyki i preparaty do pielęgnacji, rękodzieło i wszelakie drobiazgi.

– Na wszystkie warsztaty są jeszcze miejsca – opowiada dyrektor Muzy.

Zapisać się na poszczególne wydarzenia w ramach Wiosny Kobiet można mailem, telefonicznie lub osobiście. Szczegółowe informacje i program można znaleźć na www.ckmuza.eu

Dodaj komentarz

*

code