Wędruj z Robin Hoodem Szlakiem Trzech Wąwozów

Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach zaprasza w sobotę, 11 maja, na Rajd „Szlakiem Trzech Wąwozów”. Jego uczestników czekają niezapomniane spacery po szlakach turystycznych i bezdrożach Pogórza Kaczawskiego – Krainy Wygasłych Wulkanów. Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość postrzelania z łuku oraz zwiedzenia rezerwatów przyrody, w tym Wąwozu Myśliborskiego, Wąwozu Lipa, Wąwozu Siedmickiego i Nad Groblą.

Celem rajdu jest przede wszystkim popularyzacja walorów turystycznych i krajoznawczych Pogórza Kaczawskiego. Uczestnicy mają do wyboru kilka tras rajdowych, kończących się na Siedmickiej Polanie. Oprócz proponowanych tras można też opracować własny wariant zwiedzenia trzech, a nawet czterech wąwozów (np. Wąwóz Nowowiejski). Ważne, aby na czas, czyli o godzinie 12 dotrzeć na metę rajdu, znajdującą się na terenie Zespołu Obiektów Turystyczno – Edukacyjnych „Siedmicka Polana” w Siedmicy.

Podczas pikniku na zakończenia rajdu zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne z wiedzy o lesie i konkurs „Znam Szlak Trzech Wąwozów – wiadomości z trasy”. Niewątpliwą atrakcją będą pokazy łucznicze połączone z nauką strzelania z łuku, przeprowadzone w ramach projektu „Robin Hood z Krainy Wygasłych Wulkanów” przez GLKS UNIA Pielgrzymka.

Zgłoszenia udziału w rajdzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Paszowicach, Paszowice 142, tel. 76 870 11 13, e-mail: schronisko@paszowice.pl. Uczestnicy zgłoszeni otrzymają okolicznościowy znaczek rajdowy, kiełbaskę na ognisko, napoje i dyplom dla każdej drużyny.

Rajd jest organizowany przy współpracy Nadleśnictwa Jawor, gminy Paszowice, GLKS UNIA Pielgrzymka oraz Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Kaczawskie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..