Opublikowany: pt, Sie 10th, 2018

Wandale wrócili do parku. Ratusz liczy straty…

Straty na 6 tys. zł spowodowali tym razem wandale, niszcząc w legnickim parku Miejskim altanę, ławki, trejaże i pergole. Urzędnicy z niecierpliwością wyczekują montażu kamer miejskiego monitoringu, by móc kontrolować teren w zielonym sercu miasta. I szacują, że “działalność” wandali kosztowała w tym roku już ponad 100 tys. zł.

Wandale ponownie zdewastowali altanę w parku Miejskim, powodując straty na 6 tys. zł. Urzędnicy ubolewają nad stratami, ale liczą, że już niebawem będzie ich znacznie mniej.

– Nie można akceptować takich aktów bezmyślnej agresji – komentuje Henryka Zdziech, miejski ogrodnik. – Jestem przekonana, że ta sytuacja się zmieni, gdy w parkowych alejkach już wkrótce pojawią się kamery monitoringu.

Przypomnijmy, że o planach legnickiego Ratusza pisaliśmy w lipcu br., gdy ogłoszono przetarg na montaż 5 kamer w parku Miejskim oraz zmodernizowanie oprogramowania sieci miejskiego monitoringu. Termin przyjmowania ofert upływa 30 sierpnia.

W oczekiwaniu na realizację tej inwestycji w magistracie szacują dotychczasowe straty spowodowane bezmyślnym działaniem wandali.

– W różnych rejonach miasta wandale najczęściej niszczą urządzenia na placach zabaw, ławki, instalacje nawadniające, muszlę koncertową i urządzenia rekreacyjne. W tym roku na usuwanie skutków wandalizmu i naprawę zniszczeń miasto wydało już łącznie ponad 106 tys. zł – podsumowuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. I apeluje do mieszkańców o reagowanie, gdy zauważą podobne zachowania. – Należy zgłaszać takie przypadki policji, straży miejskiej albo wydziałowi infrastruktury urzędu miasta. Nie bądźmy obojętni – kończy urzędnik.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..