Wałbrzyski ZIT rośnie w siłę! (FOTO, WIDEO)

Pięć gmin powiatu jaworskiego wstąpiło do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Co to oznacza? Samorządy zrzeszone w ZIT liczą na łatwiejszy dostęp do środków unijnych, które pozwolą na rozwój poszczególnych gmin a zarazem całego regionu.

Wałbrzyski ZIT powstał w 2015 r. i doskonale sprawdził się jako narzędzie do realizowania inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W związku z nowym okresem programowania ZIT chce rosnąć w siłę i dał szansę sąsiadom z powiatu jaworskiego. Do zrzeszonych porozumieniem 22 gmin dołączyły nowe. W Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyło się podpisanie deklaracji jaworskich nowicjuszy z gminy Jawor, Męcinka, Paszowice, Mściwojów i Wądroże Wielkie. Nowych członków powitał gospodarz spotkania – lider ZIT AW, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
– Za nami wiele spotkań i uzgodnień lecz dziś łączy nas jedno – razem walczymy o jak największe środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska skierowane do obszaru funkcjonalnego wszystkich już teraz 28 gmin, w tym także powiatu jaworskiego – podkreślał Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha (oprócz pięciu wymienionych gmin do ZIT AW przystąpił także powiat Jaworski – przyp.red.).
To nie było uroczyste spotkanie z fleszami w tle. Samorządowcy skorzystali z okazji i omówili dotychczasowe działania oraz podzieli się obawami o przyszłość planowanych inwestycji. Obecnie samorządy zrzeszone w wałbrzyskim ZIT przygotowują dokumenty i strategie, które będą niezbędne do aplikowania do przyszłych konkursów unijnych.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code