Opublikowany: wt, Lip 21st, 2020

Wakacyjne lekcje z Policją

Co ma zrobić dziecko, które zgubi się podczas wakacyjnego wyjazdu? Jakich zasad należy przestrzegać, aby wypoczynek nad wodą czy w górach był bezpieczny? To dwa główne tematy, które w ramach tegorocznych akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, polkowiccy policjanci omawiają z dziećmi i młodzieżą podczas spotkań edukacyjnych.

Na tegoroczne wakacje policjanci z wydziału prewencji zaplanowali kilkaset spotkań z dziećmi i młodzieżą. Mundurowi pojawiają się głównie tam, gdzie w powiecie polkowickim jest zorganizowany wypoczynek dla najmłodszych. Tematyka spotkań jest dopasowana do wieku uczestników.

Podczas spotkań z nastolatkami, policjanci zwracają szczególną uwagę na tematy związane z cyberprzestępczością oraz zagrożeniem związanym z używkami, z którymi młodzież może mieć styczność. Jednak jednym z wiodących tematów spotkań z mundurowymi, jest zachowanie się dzieci w momencie, gdy stracą z oczu rodziców.

– Prosimy dzieci, aby miały w swojej pamięci numery kontaktowe do swoich rodziców. W przypadku zagubienia się sugerujemy także, by zachować spokój. O pomoc można poprosić osobę dorosłą, może być to osoba tzw. zaufania publicznego czyli np. policjant – mówi Przemysław Rybikowski, z KPP w Polkowicach.

Warto także wyposażyć dzieci w specjalne bransoletki z numerami telefonów rodziców, a także wybrać taktykę: Zgubiłeś się? Zostań w tym samym miejscu. Takie zachowanie może ułatwić rodzicom odnalezienie zagubionej i przerażonej pociechy.

SIL/fot. KPP Polkowice

Więcej szczegółów w materiale video:

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..