Opublikowany: sob, Sie 8th, 2020

Wakacje pod żaglami (FOTO, WIDEO)

Gminny Klub Żeglarski Cysterska Brać prowadzi turnusy szkoleniowe dla dzieci z Męcinki i okolic. Chętnych nie brakuje. Młode wilki zanim staną na pokładzie poznają tajniki żeglowania, techniki sporządzania węzłów i przewidywanie prognozy pogody.

Na akwenie zbiornika wodnego Słup pojawiły się białe żagle. – To doskonałe miejsce na uprawianie sportów wodnych – zapewnia komandor Klubu, Grzegorz Dyjas. Na przygodę z żeglarstwem zapisało się ponad 50 osób. Najmłodsi mają 8-10 lat i już nauczyli się wiązać skomplikowane węzły! Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych uczestnicy uczą się dyscypliny. Na wodzie wszystko odbywa się na komendę i nie ma miejsca na marudzenie. – Nie boimy się, jest z nami komandor i jego słuchamy – mówi 12-letni Antek. Zajęcia są bezpłatne, dzieci oprócz ciekawych zajęć mają też ufundowane przez gminę posiłki. Wakacje pod żaglami zakończą się regatami.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiały wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..