Opublikowany: pt, Kwi 3rd, 2020

Wadliwa opona przyczyną kolizji (FOTO, WIDEO)

Wystrzał opony był przyczyną kolizji ciężarówki poruszającej się trasą ekspresową S3 z Jawora do Legnicy. Przez kilka godzin zablokowany był jeden pas w kierunku Legnicy.

Auto ciężarowe z naczepą przewoziło kilkanaście ton grysu na trasie Jawor – Legnica. Na 316 kilometrze trasy S3 w ciągniku wystrzeliła przednia opona. Nie jest łatwo opanować rozpędzony skład w takiej sytuacji. Kierowca poruszał się prawym pasem, próbował wyprowadzić skład, jednak uderzył o bariery energochłonne. Po kilkunastu metrach udało się zatrzymać pojazd.

W wyniku uderzenia doszło do wycieku płynów z silnika pojazdu. Na miejscu obecni byli jaworscy strażacy oraz OSP KSRG Małuszów. Ratownicy nie mieli wiele pracy, zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu służb drogowych. Poprawnie zachował się kierowca, który jeszcze przed przyjazdem służb obsypał wycieki oleju i płynów ziemią, żeby uchronić powierzchnię prawego pasa. Utrudnienia w tym miejscu trwały do godz. 14. Funkcjonariusze odstąpili od ukarania sprawcy zdarzenia mandatem.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..