W jeden dzień z Głogowa do Ugandy

DSC_1099Sławomir Bieniek już nie pierwszy raz gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie, przyjeżdżając na specjalne zaproszenie Fotostopem Przez Świat. Tym razem podróżnik zabrał publiczność do malowniczej Ugandy.

Spotkanie niewątpliwie można zaliczyć do bardzo udanych. Chętnych do spotkania z globtroterem było więcej niż założyli organizatorzy – trzeba było dostawiać krzesła. Każdy kolejny wątek podejmowany przez Sławomira Bieńka odrywał publiczność od rzeczywistości. Pomagały w tym cudowne fotografie, a jednym z najbardziej urzekających wątków poruszanych podczas spotkania były… goryle.

Uganda przedstawiona tego wieczoru w Miejskiej Bibliotece Publicznej to z całą pewnością marzenie podróżnicze dla niejednej osoby. Ci, którzy planują tak odległą wyprawę, mogli zapytać zaproszonego eksperta o szczegóły dotyczące między innymi przygotowań .

Jak dowiedzieliśmy się od inicjatorki cyklu Grażyny Sroczyńskiej, w marcu gościem biblioteki będzie Jakub Porada. Znany z programów telewizyjnych miłośnik podróży opowie, jak zwiedzić świat w sposób niskobudżetowy.

Patronat nad spotkaniami objął portal Regionfan.pl.

Fot. Grażyna Sroczyńska, Pixabay

.

Dodaj komentarz