W gminie Przemków płoną nie tylko trawy. Ich wypalanie jest karalne!

Tylko w piątkowe popołudnie strażacy z OSP Przemków gasili dwa pożary na nieużytkach. W ostatnich dniach też mieli sporo wyjazdów. 

Najpierw zastęp przemkowskiej OSP wyjechał do pożaru traw przy ul. Kolejowej. Ogień strawił aż pięć hektarów. Potem strażacy ochotnicy zostali wezwani do pobliskiego Ostaszowa, gdzie płonęło drzewo (na zdj.).

– Przyczyną pożaru był prawdopodobnie pożar trzciny na wale stawu, który wygasł podczas opadu deszczu przed naszym dojazdem – informują druhowie na swojej stronie internetowej.

Podobnych wezwań w przemkowskiej jednostce było w ostatnich dniach więcej. Tylko w czwartek, 15 lutego, paliły się trawy na nieużytkach w okolicy wsi Łężce. Tuż potem zastęp został wezwany do pożaru trzciny na terenie Stawów Przemkowskich, a następnie do dwóch kolejnych: nieużytków przy Kanale Północnym w okolicy Ostaszowa i traw w tej miejscowości.

Strażacy przypominają, że wypalanie traw jest karalne i stanowi zagrożenie nie tylko dla zwierząt i przyrody, ale także dla ludzi i ich dobytku.

Fot. OSP Przemków

Dodaj komentarz