Opublikowany: pon, Lis 13th, 2017

W Dniu Życzliwości pomogą małemu Kasprowi

Wolontariusze ze złotoryjskiego stowarzyszenia Nasze Rio pełną parą rozpoczęli przygotowania do kolejnego Dnia Życzliwości, któremu w tym roku przyświecać będzie szczególny cel – zbiórka pieniędzy dla chorego na białaczkę małego Kasperka.

Młodzi wolontariusze z Naszego Rio już od kilku lat wywołują uśmiech na twarzach złotoryjan w każdym wieku, starając się uprzyjemnić im jeden z szarych listopadowych dni. Do zabawy chętnie włączają się nie tylko uczniowie i przedszkolaki, ale też starsi złotoryjanie. W tym roku stowarzyszenie postanowiło połączyć Dzień Życzliwości z finałem charytatywnej akcji „Złotoryja pomaga Kasperkowi”.

Kasper Kozakiewicz to pełen wigoru dziewięcioletni mieszkaniec pobliskiego Sokołowca, u którego w maju została zdiagnozowana ostra białaczka limfoblastyczna. Chłopiec jest po dwóch cyklach leczenia, a przed nim są kolejne trzy. Niestety w najbliższych miesiącach czeka go najcięższy i najbardziej agresywny okres leczenia, które potrwa jeszcze co najmniej dwa lata. Pierwsze pół roku Kasper będzie musiał spędzić w szpitalu pod stałą opieką lekarzy, ponieważ jego organizm będzie bardzo osłabiony i podatny na wszelkie infekcje. Przez następne sześć miesięcy będzie poddawany chemioterapii w warunkach domowych. W razie pogorszenia się wyników badań lub stanu zdrowia, konieczny będzie wyjazd na konsultacje medyczne do Wrocławia. Chłopiec stale musi mieć zapewnione płyny do płukania, ponieważ podawane leki niemal wypalają mu śluzówkę jamy ustnej i gardło.

Rodzice Kaspra nie tracą nadziei i podobnie jak ich dzielny syn, walczą ze wszystkich sił, aby wygrać nierówny pojedynek z ciężką chorobą. Na to potrzebne są jednak pieniądze na długie i kosztowne leczenie. Same płyny do płukania to comiesięczny koszt kilku tysięcy złotych, z czym rodzice chłopca nie są w stanie sobie samemu poradzić. Do tego należy dodać kilkadziesiąt tysięcy na terapie, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Na tę niezwykle trudną sytuację Kasperka i jego rodziny bezczynnie nie zamierzali patrzeć członkowie Naszego Rio, którzy na swoim profilu facebookowym już od kilku dni organizują charytatywne aukcje. Dochód z nich przeznaczony zostanie na leczenie chłopca. Jednak główny finał zbiórki odbędzie się w przyszły wtorek 21 listopada na ulicach Złotoryi podczas corocznego Dnia Życzliwości. Na ten dzień przygotowanych zostanie mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Najmłodszym animacje zapewnią organizatorzy oraz Fabryka Urodzin.

– Będą występy taneczne w wykonaniu zespołu WOW, zaśpiewają uczniowie i członkowie Klubu Seniora, a Daria Ciemała zaprezentuje swoje wysokie umiejętności akrobatyczne. Będą też pokazy strażackie, kiermasz ciast, gorące napoje i posiłki i wiele innych, o czym będziemy starali się na bieżąco informować – wymienia Barbara Zwierzyńska-Doskocz, prezes stowarzyszenia Nasze Rio.

Akcję wspierają m.in. szkoły z powiatu złotoryjskiego, Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, Urząd Miejski i Urząd Gminy w Złotoryi, a także lokalni przedsiębiorcy. Jednym z nich jest producent ozdób choinkowych firma Vitbis, w której kiedyś pracowała mama Kaspra. – Jej koleżanki z pracy wpadły na pomysł, żeby zorganizować tę akcję i to one przyszły do nas z tą inicjatywą – mówi Barbara Zwierzyńska-Doskocz.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest również portal Regionfan.pl.

Fot. Nasze Rio via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..