Uwaga na silny wiatr! Synoptycy ostrzegają

Uwaga! Synoptycy ostrzegają: Będzie dziś wiało i to mocno. Lokalnie prędkość wiatru w województwie dolnośląskim może dochodzić do nawet 75 km/h. Możliwe są utrudnienia w komunikacji. Alert dotyczy także naszego regionu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla większości województw na terenie Polski, w tym także dla naszego regionu. – Przewiduje się wystąpienie dość silnego okresami silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu – informuje Barbara Wrona, dyżurny synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80 procent. Komunikat jest ważny od dziś, czyli 26 sierpnia, od godz. 13 do jutra, do godz. 3 w nocy.

Pierwszy stopień zagrożenia silnym wiatrem oznacza niebezpieczeństwo uszkodzenia budynków i dachów. Możliwe, że dojdzie również do łamania gałęzi i konarów, a także innych szkód w drzewostanie. Niewykluczone są też trudności komunikacyjne. Meteorolodzy zalecają ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących sytuacji pogodowej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..